Serpantin Rezistans

Serpantin Rezistans, ısıtıcı yüzeyinden iyi bir ısı transferi sağlayabilmek için Cr-Nİ borulara ısı transferini artırmak amacı ile imal edilmektedir. Montaj kolaylığı açısından gerekli durumlarda ısıtıcının başlarına rakor konulmaktadır.

İstenilen boyutlarda ve güçlerde Cr-Ni borulu serpantin rezistans üretilmektedir. Standart serpantin ürünlerinde kanatlar boruya punta kaynak ile tutturulmaktadır.

SERPANTİN REZİSTANS KULLANIM ALANLARI

Serpantin Rezistanslar, fırınlar, sanayi fırını, boya kurutma fırını, Fikse makinaları, Fanlı üflemeler, Tekstil makineleri hava ısıtıcıları, Kurutma makineleri hava ısıtıcıları, Klima santral hava ısıtıcıları, Hava soğutucuları, Turbo şarj soğutucular, Yağ soğutucuları ,Su soğutucuları. gibi alanlarda tercih edilmektedir. Serpantin Akışkan Tipleri Hava, su, deniz suyu, yağ, buhar, kızgın yağ, kimyasal içerikli sıvılar

SERPANTİN REZİSTANS TEKNİK ÖZELLİKLER

Serpantinli RezistansSerpantin Isıtıcı elementi genel olarak Cr-Ni borulardan üretilmektedir. Aynı zamanda, bakır ve DKP borular ile de üretim sağlanmaktadır. Serpantin Rezistans; teknik anlamı ile kıvrılmış veya bükülmüş borularla yapılmış, ısı akışını yaygınlaştırmak için tercih edilen bir ısıtıcı ekipmanıdır. 

Boru Çapları: 6,5mm – 8,5 mm 11,5 mm 14,5 mm

Boru Uzunluğu: 100 mm ile 6000 mm

Öyleydi: 24 volt ile 1000 volt

SERPANTİN REZİSTANS NEDİR ?

Serpantin ısıtıcı rezistans ısıtma ve soğutma sistemlerinde çokça kullanılır. Amacı, ısıtılan ya da soğutulan akışkanın, sıcak ya da soğuk yüzey ile temas alanını arttırmaktır. Temel anlamda ısı akışını yaygınlaştırmak için kullanılan bir ısıtıcı ekipmanıdır.

SERPANTİN REZİSTANS ÇEŞİTLERİ

  • DKP kanatlı boş serpantin/serpantinler
  • Paslanmaz kanatlı boş serpantin
  • Rezistans üzeri, DKP / paslanmaz kanatlı serpantinler
  • Düz Serpantinli Isıtıcı Rezistans
  • U Serpantinli Rezistans
  • M Serpantinli Rezistans
  • Rekorlu Serpantinli Rezistans

Serpantin Rezistans